Journal of Strategic Research in Social Science (JoSReSS) - ISSN: 2459-0029

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Journal of Strategic Research in Social Science (JoSReSS) - 7 (3)


Makale Değerlendirme Süreci
 • Dergimize yayımlanmak üzere gönderilen makaleler araştırma ve yayın etiği kurallarına uygun olarak hazırlanmış olmalıdır.
 • Makalelerini gönderen yazarlar; makalede hiçbir şekilde intihal yapmadığını, intihalden doğan tüm sorumlulukların kendilerine ait olduğunu, bu konuda derginin hiçbir sorumluluğunun olmadığını beyan etmiş olmaktadırlar.
 • Gönderilen makalelerin ilk olarak benzerlik oranına bakılmaktadır, benzerlik oranı yüksek olan makaleler doğrudan reddedilmektedir. Dergimize gönderilen makaleler çift taraflı kör hakemlik sistemine göre değerlendirilmektedir. Hakem raporlarının biri olumlu, biri olumsuz olması durumunda editör makaleyi üçüncü bir hakeme gönderebilir veya nihai karar verebilir. 
 • Yayın süresi hakemlerden gelecek geri dönüşlere bağlıdır. Dergiye gönderilen makaleler ile ilgili editör kesin yayın tarihi bildiremez.
 • Olumlu hakem raporlarına göre makaleye DOI atanarak, sayının yayın tarihi beklenmeden makaleler erken görünümle yayınlanmaktadır.
 • Dergide yayınlanan makalelerin yazarlarına nakit olarak telif ücreti ödenmez.
 • Tüm süreçlerini olumlu tamamlayan makaleler açık erişimli olarak yayınlanmaktadır.
 • Dergide yayınlanan makalelerdeki görüşler derginin görüşleri değildir. Tüm sorumluluk yazarına aittir.


Makale Gönderme Yönergesi

Dergimize makale göndermek için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir.

 • Yazarların (çok yazarlı makalelerde yazarların tümü) mutlaka dergiye üye olması gerekmektedir. 
 • Her yazar mutlaka ORCID bilgisini makale içerisinde vermelidir. Daha önce ORCID almayan veya ORCID bilgisini hatırlamayan yazarlar https://orcid.org/signin linkinden ORCID bilgisine erişebilirler.


Haberlerin Tamamı

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Yayın Duyurusu

  Yayına kabul edilen makaleler ilgili sayının yayın tarihi beklenmeden DOI verilmekte ve atıf almasına yönelik "Erken Görünüm" seçeneği ile yayınlanmaktadır. 


  Makale Kabulü Sürmektedir

  Dergimizin 6 (1) sayısı için makale kabulü 30 May 2020 tarihine kadar sürecektir. Makalelerinizi herhangi bir word şablonunda "Online Makale Gönder" linkinden gönderebilirsiniz. Kabul edilen makalelerin tasarım ve mizanpajı dergimizin sekreteryası tarafından yapılmaktadır.Adres : http://www.josrss.com
Telefon : Please contact mail first Faks : Lütfen öncelikle mail ile iletişime geçiniz
Eposta : sra.academic.publishing@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri